POZNAJ PIĘKNO DOLNEGO ŚLĄSKA VIP


GÓRY SOKOLE, BROWAR MIEDZIANKA, RUINY ZAMKU W BOLKOWIE, KOŚCIÓŁ POKOJU W JAWORZE


08:00 Wyjazd
ze Szklarskiej Poręby

Góry Sokole charakterystyczne pasmo górskie widoczne z wielu miejsc w Sudetach Zachodnich. W przeszłości miejsce to odwiedzali najwybitniejsi polscy himalaiści z Wandą Rutkiewicz na czele. Największą popularnością cieszą się szczyty  Krzyżna Góra i Sokolik.

Miedzianka jedna z najbardziej tajemniczych miejscowości na Dolnym Śląsku. Jak wskazuje nazwa, wieś powstała jako osada górnicza i właśnie dzięki tej profesji zawdzięcza swój wielki rozwój, ale też upadek. Miedzianka słynęła w okolicy z warzonego w miejskim browarze piwa. Do dawnych tradycji piwnych nawiązuje obecnie nowy Browar Miedzianka.

Zamek Bolków (ruiny) widoczny już z daleka, położony w malowniczej okolicy Pogórza Kaczawskiego, pełen historii, legend o nieszczęśliwej miłości i duchu błazna, z niezwykłą wieżą o kształcie łzy  odkryje przed Państwem swoje tajemnice.

Kościół Pokoju w Jaworze unikatowy zabytek, największa drewniana budowla o funkcjach religijnych na świecie. W roku 2001 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ok. 18:00/18:30 powrót do Szklarskiej Poręby

*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.

Cena zawiera: transport, usługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu: zwiedzanie zamku Bolków 18 zł/normalny, 10 zł/ulgowy; Kościół Pokoju 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy