ŚWIERADÓW ZDRÓJ I ZAMEK CZOCHA


PROPOZYCJA TYLKO DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH !

09:00 wyjazd ze Szklarskiej Poręby. 

Zakręt Śmierci - Na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą, a Świeradowem Zdrój, przejeżdżamy przez bardzo ostry i niebezpieczny zakręt (droga zatacza łuk prawie 1800). Wspaniały punkt widokowy z panoramą Karkonoszy.

Przyjazd do Świeradowa, miasta położonego w dolinie pomiędzy grzbietami Wysokim i Kamienickim Gór Izerskich. W 1793 r. stwierdzono lecznicze działania świeradowskich wód. Od 1899 r. kuracjusze przyjmowani są w nowym domu zdrojowym z największą w Sudetach halą spacerową.

Przejście do Domu Zdrojowego i degustacja wody.

Wjazd koleją gondolową na Stóg Izerski, przerwa w stylowym schronisku górskim Na Stogu Izerskim (ok. 1 h).

Ok. 14:30 przyjazd do Zamku Czocha. Zwiedzanie wspaniałego, malowniczo położonego zamku o tajemniczej przeszłości. W 1793r. pożar zmienił go w ruinę. Świetność odzyskał na początku XX wieku, za sprawą kolekcjonera Ernesta von Gutschoffa. Podczas II Wojny Światowej Zamek Czocha służył eksperymentalnym badaniom dla celów obronnych. Czas zwiedzania ok. 30 minut.

Ok. 17:00 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 


Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:

Wjazd gondolą na Stóg Izerski 60 PLN/os/bilet normalny, 50 PLN/os/bilet ulgowy
Zamek Czocha 28 PLN/os, 20 PLN/os dzieci i młodzież do 15 r.ż.