ŚWIERADÓW ZDRÓJ, ZAMEK CZOCHA, PILCHOWICE, SIEDLĘCIN JELENIA GÓRA VIP


08:30 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby. Spacer do Domu Zdrojowego w Świeradowie.

Przejazd do Zamku Czocha i zwiedzanie z przewodnikiem.

Zamek Czocha powstał w połowie XIII wieku. Przez wieki był  przebudowywany przez zamieszkujące tu szlachetne rody rycerskie. W nocy z 17 na 18 sierpnia 1793 r. wielki pożar zamienił zamek w ruinę, kładąc kres jego świetności.

Przejazd do Pilchowic, spacer/zwiedzanie drugiej, co do wieku powstania i drugiej, co do wysokości (62 m) zapory wodnej w Polsce. W dużym kamiennym budynku usytuowanym u podnóża tamy mieści się elektrownia wodna.

Zwiedzanie czternastowiecznej wieży mieszkalnej w Siedlęcinie (jedna z największych tego typu w Europie). Wieża książęca została wzniesiona przy przeprawie przez Bóbr. Za jej fundatora uważa się Henryka I ? księcia jaworskiego.

Spacer po starówce w Jeleniej Górze: Rynek/Plac Ratuszowy, Kościół św. Erazma i Pankracego, baszta, cerkiew, Brama wojanowska, Kościół garnizonowy.

Czas wolny (ok. 1) np. obiad.

OK. 18:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.

Cena zawiera: transport, usługę przewodnicką, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu: zwiedzanie zamku Czocha 37 zł/os, 27 zł/os bilet ulgowy, Wieża Książęca 10 zł/os, 6 zł/os bilet ulgowy

Degustacja wody w Świeradowie ok. 3 zł/kubek