GÓRNE ŁUŻYCE + KOLEJ WĄSKOTOROWA


PROPOZYCJA TYLKO DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH !

08:30 wyjazd ze Szklarskiej Poręby. 

Przyjazd do Zittau (Żytawa), miejsca, w którym jeszcze niedawno stykały się granice trzech państw:  Polski, Niemiec i Czech.

Przejazd żytawską koleją wąskotorową do Kurort Oybin. Ok. 45 minutowa przejażdżka starym składem kolejki parowej - "Zittauer Schmalspurbahn", która już od 100 lat przewozi  turystów na tej 12 km trasie. 

Zwiedzanie malowniczego miasteczka leżącego na terenie Górach Żytawskich. Największymi atrakcjami tego miejsca są zamek i klasztor celestynów oraz protestancki kościół górski. 

Ok. 14:30 przyjazd do Görlitz, czas wolny (ok. 1 h).

Zwiedzanie Görlitz, miasta, w którym możemy podziwiać zabytkowe budynki ze wszystkich epok historycznych. W średniowieczu, miasto było ważnym centrum naukowym i handlowym, położonym przy Via Regia (średniowiecznym trakcie handlowym otaczanym szczególną opieką przez władców poszczególnych obszarów, po których przebiegał). Niezwykłą atrakcją w mieście jest miejsce pielgrzymek i nabożeństw - Święty Grób. 

Ok. 19:30 powrót do Szklarskiej Poręby. 

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 


Cena zawiera:

transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
kolej wąskotorowa ok. 10 EUR/os, 5 EUR/os dzieci 7-17 lat
Zamek i klasztor w Oybin 8 EUR/os, 7 EUR/os uczniowie i studenci, 
Święty Grób ok. 3 EUR/os