ZŁOTORYJA, RUINY ZAMKU GRODZIEC I OSTRZYCA PROBOSZCZOWICKA


 

ZŁOTORYJA, RUINY ZAMKU GRODZIEC, OSTRZYCA PROBOSZCZOWICKA

08:00  wyjazd ZE Szklarskiej Poręby.

ok. 09:30 Złotoryja – Stolica Polskiego Złota, jedno z trzech najstarszych miast w Polsce, spacer po zabytkowej starówce, Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny – wejście na wieżę kościelną, Kopalnia Złota.

ok. 13:30 Ruiny Zamku Grodziec – wybudowany na bazaltowym, powulkanicznym, stromym wzgórzu (dziedziniec, część sal zamkowych, ganki, donżon,), ognisko

ok. 16:00 Rezerwat Ostrzyca Proboszczowicka – Ostrzyca to jedno z najbardziej malowniczych wzgórz w Sudetach. Jest ona najwyższym wzniesieniem Pogórza Kaczawskiego, jej wysokość wynosi 501 m n.p.m. W szczytowej części wzgórza utworzono 1962 r. rezerwat przyrody. Chroni się w nim miedzy innymi najpiękniejsze w Polsce gołoborza bazaltowe. Ostrzyca posiada wulkaniczny rodowód, nie jest jednak wygasłym wulkanem, pomimo stożkowatego kształtu. Stanowi jedynie jego wewnętrzną część powstałą ze zniszczenia dużo potężniejszego stożka wulkanicznego.

ok. 19:00 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Program lub kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. Każdy z uczestników powinien posiadać swój prowiant na ognisko.

CENA: 62 ZŁ/OS

Cena zawiera:
•    Transport
•    Usługę przewodnicką
•    Ognisko
•    Ubezpieczenie krajowe NNW

Cena nie zawiera:
•    biletów wstępu :
Kopalnia Złota czynna od maja od środy do niedzieli, 7 ZŁ/os, 4 ZŁ/os powyżej 7 r.ż., dzieci do 7 r.ż. bezpłatnie
Wieża widokowa czynna od kwietnia od wtorku do niedzieli, ok. 6 ZŁ/os, 3 ZŁ/os bilet ulgowy
Ruiny Zamku Grodziec 10 ZŁ/os, 6 ZŁ/os bilet ulgowy