SZWAJCARIA CZESKA


 

07:45 wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Czeska Szwajcaria to najmłodszy Park Narodowy w Republice Czeskiej. Obszar ten znajduje się w miejscach, gdzie rzeka Łaba opuszcza Republikę Czeską. Nawiązuje on do Parku Narodowego ?Szwajcaria Saska po stronie niemieckiej.


Przejazd do Mezni Louki - spływ łódkami malowniczą doliną rzeki Kamienicy. Ten piękny zakątek, skomponowany przez naturę z wody, lasów i skał, obejrzeć można tylko przemieszczając się pieszo albo łodzią. 

Przejście malowniczą trasą do Prawczickiej Bramy - największa skalna brama Europy i prawdziwa ikona tego terenu. Ta formacja skalna stanowi symbol Czeskiej Szwajcarii i główny punkt wycieczek krajoznawczych. W skład kompleksu wchodzi kilka tarasów widokowych - jeden leży u podnóża Bramy Prawczickiej, natomiast pozostałe znajdują się na okolicznych skałach, o kilkadziesiąt metrów wyżej. Z wszystkich tarasów roztacza się przepiękny widok na wzniesienia Szwajcarii Czeskiej i Saskiej, jak również na bardziej odległe zakątki krainy.

Ok. 20:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 

Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką 
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
biletów na spływ: 120 Czk/os, 50 Czk/ dzieci 3-15 lat i emeryci; rezerwat: 95 Czk/os, 30 Czk/ dzieci 6-14 lat, studenci i emeryci