CZESKI RAJ Z BOŻKOWSKĄ JASKINIĄ VIP


CZESKI RAJ Z BOŻKOWSKĄ JASKINIĄ VIP

08:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.   

?    Bożkowska Dolomitowa Jaskinia ? wyjątkowy kompleks, w którym mieści się największe, podziemne jezioro w Czechach. Labirynt korytarzy zdobi szata naciekowa i charakterystyczne kwarcowe ławy, gzymsy i listwy. Jaskinia formowała się przez tysiące lat w wyniku stopniowego rozpuszczania się wapiennego dolomitu w lekko kwaśnej wodzie, która wypełniała podziemne wnęki.

?    Ruiny Zamku Trosky ? symbol Czeskiego Raju. Zamek usytuowany został na trudno dostępnym wysokim wierzchołku dawnego bazaltowego komina wulkanicznego.  Charakterystycznym elementem zamku są połączone grubym murem wyrastające z bazaltowej skały dwie okazałe wieże. Pierwsza z nich mierzy 57 metrów i nazywana jest potocznie "Panna", zaś druga (mniejsza) 47 metrowa, o bardziej przysadzista określana jest mianem "Baba".  Z murów zamku rozpościera się malowniczy widok na cały Czeski Raj, Karkonosze oraz Średniogórze Czeskie i Grzbiet Jeśtedski.

?    Prachowskie Skały - to jedno z najokazalszych i najpiękniejszych skalnych miast jakie można spotkać na terenie Republiki Czeskiej. Na terenie skalnego miasta napotkać można liczne rozpadliny, parowy, jary, wieże, skalne filary czy malownicze punkty widokowe.

?    Czas wolny ok. 1h

?    Jicin ? malownicze, historyczne miasto, ze względu na swoje położenie w czarującej pagórkowatej krainie nazywane jest bramą do Czeskiego Raju.

Ok. 19:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.
*VIP- zwiedzanie w małej grupie do 8 osób, transport komfortowym busem, odbiór z miejsca zakwaterowania w Szklarskiej Porębie, elastyczny program zwiedzania.

CENA: 100 ZŁ/OS

Cena zawiera:

?    transport
?    usługę przewodnicką
?    ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
?    Biletów wstępu do zwiedzanych miejsc - 280 kcz/osoba dorsła, 170 kcz/ dzieci i młodzież