MIŚNIA I MORITZBURG


 

PROPOZYCJA TYLKO DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH !

08:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Ok. 11:30 Przyjazd do kolebki białego złota - Miśni. Zwiedzanie Państwowej Manufaktury Porcelany, której znakiem firmowym są skrzyżowane błękitne miecze. Manufaktura znana jest na całym świecie już od ponad 300 lat. Pokaz produkcji i zdobienia porcelany miśnieńskiej. Spacer po urokliwym miasteczku - na wysokim wzgórzu, tuż obok zabytkowego centrum, położony jest późnogotycki zamek Albrechtsburg.

Czas wolny ok. 1 godziny

Przejazd do Moritzburga -zwiedzanie Pałacu otoczonego wodami Jeziora Waldesee. Pałac Moritzburg, najpiękniejszy w Saksonii barokowy pałac na wodzie dynastii Wettinów ze słynną kolekcją poroża i trofeów myśliwskich. Swoją nazwę zawdzięcza księciu Maurycemu Wettyn, po niemiecku: Moritz. To on kazał sobie zbudować nieopodal Drezna w roku 1542 tę rezydencję myśliwską. 

Ok. 21:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 

Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
Zamek Albrechtsburg 10 EUR/os, 3 EUR/os 6 - 16 lat, 8 EUR/os uczniowie od 17 lat i studenci do 26 lat
Pałac Moritzburg 10 EUR/os, 3 EUR/os 6 - 15 lat, 8 EUR/os uczniowie od 17 lat i studenci do 26 lat
Manufaktura w Miśni ok. 12 EUR/os, 10 EUR/os dzieci 6-18 lat i studenci do 26 lat