MIŚNIA I MORITZBURG


 

MIŚNIA I MORITZBURG

07:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

?   Ok. 10:30 Przyjazd do kolebki ?białego złota? - Miśni. Zwiedzanie Państwowej Manufaktury Porcelany, której znakiem firmowym są skrzyżowane błękitne miecze. Manufaktura znana jest na całym świecie już od ponad 300 lat. Pokaz produkcji i zdobienia porcelany miśnieńskiej. Spacer po urokliwym miasteczku - Na wysokim wzgórzu, tuż obok zabytkowego centrum, położony jest późnogotycki zamek ? Albrechtsburg.

?    Czas wolny ok. 1 h

?   Przejazd do Moritzburga ? zwiedzanie Pałacu otoczonego wodami Jeziora Waldesee. Pałac Moritzburg, najpiękniejszy w Saksonii barokowy pałac na wodzie dynastii Wettinów ze słynną kolekcją poroża i trofeów myśliwskich. Swoją nazwę zawdzięcza księciu Maurycemu Wettyn, po niemiecku: Moritz. To on kazał sobie zbudować nieopodal Drezna w roku 1542 tę rezydencję myśliwską.

Ok. 20:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.

CENA:95 ZŁ/OS

Cena zawiera:
?    transport
?    usługę przewodnicką
?    ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
?    Zamek Albrechtsburg 6,50 EUR/os z audioguide w j. polskim 4 EUR/os 6 ? 15 r.ż., do 5 r.ż. bezpłatnie
?    Pałac Moritzburg 6 EUR/os, 4 EUR/os 6 ? 15 r.ż., do 5 r.ż. bezpłatnie
?    Manufaktura w Miśni ok. 15 EUR/os