MIŚNIA I MORITZBURG


 

PROPOZYCJA TYLKO DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH !

07:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Ok. 10:30 Przyjazd do kolebki białego złota - Miśni. Zwiedzanie Państwowej Manufaktury Porcelany, której znakiem firmowym są skrzyżowane błękitne miecze. Manufaktura znana jest na całym świecie już od ponad 300 lat. Pokaz produkcji i zdobienia porcelany miśnieńskiej. Spacer po urokliwym miasteczku - na wysokim wzgórzu, tuż obok zabytkowego centrum, położony jest późnogotycki zamek Albrechtsburg.

Czas wolny ok. 1 godziny

Przejazd do Moritzburga -zwiedzanie Pałacu otoczonego wodami Jeziora Waldesee. Pałac Moritzburg, najpiękniejszy w Saksonii barokowy pałac na wodzie dynastii Wettinów ze słynną kolekcją poroża i trofeów myśliwskich. Swoją nazwę zawdzięcza księciu Maurycemu Wettyn, po niemiecku: Moritz. To on kazał sobie zbudować nieopodal Drezna w roku 1542 tę rezydencję myśliwską. 

Ok. 20:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 

Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
Zamek Albrechtsburg 6,50 EUR/os z audioguide w j. polskim 4 EUR/os 6 - 15 r.ż., do 5 r.ż. bezpłatnie 
Pałac Moritzburg 6 EUR/os, 4 EUR/os 6 - 15 r.ż., do 5 r.ż. bezpłatnie 
Manufaktura w Miśni ok. 15 EUR/os