SZWAJCARIA SASKA Z REJSEM PO ŁABIE


07:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Zwiedzanie historycznego klejnotu - słynnego zamku Stolpen. Zamek wiąże się z historią losu hrabiny Cosel , najsłynniejszej faworyty polskiego króla, Augusta II (Augusta Mocnego). Była ona tu więziona przez 49 lat , natomiast jej miejsce pochówku znajduje się w zamkowej kaplicy. Wystawa mieszcząca się w wieży Jana poświęcona jest jej życiu. Komin wulkaniczny góry zamkowej jest znaczącym  geologicznym pomnikiem przyrody. Zamkowa studnia mierzy 84 metry  i jest najgłębszą bazaltową studnią na świecie.  Z najwyższego punktu góry zamkowej, otwartej platformy wieży siedmioszczytowej, rozpościera się malownicza panorama.

Przejazd do Bastei nad Łabą - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej  Szwajcarii. Źródłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę , czyli baszta, która wznosi się na wysokości 200 m nad taflą wody.
Rejs turystycznym statkiem po Łabie do twierdzy Königstein - jednej z najbardziej cennych pod względem architektonicznym i historycznym twierdz górskich Europy, wznoszącej się 247 m nad poziom Łaby. Podczas zwiedzania zobaczą Państwo m.in. zbrojownię, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152,5 m, Zamek Magdaleny i Fryderyka. Spacer wzdłuż murów obwodowych twierdzy z przepięknymi widokami na saską Szwajcarię.

Ok. 20:30 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.


Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
Stolpen 7 Eur/os, 5,50 Eur/ uczniowie od 17 r.ż. i studenci, 1 Eur/dzieci 6-16 lat, dzieci do lat 5 bezpłatnie; Koenigstein 13 Eur/os, 10 Eur/ uczniowie i studenci, dzieci do lat 6 bezpłatnie; Bastei ok. 3 Eur/os
Rejs po Łabie ok. 13 Eur/os/bilet normalny i 9 Eur/os/bilet ulgowy do 14 roku życia, uczniowie i studenci