SZWAJCARIA SASKA Z REJSEM PO ŁABIE


SZWAJCARIA SASKA Z REJSEM PO ŁABIE

07:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.   

Zwiedzanie historycznego klejnotu - słynnego zamku Stolpen. Zamek wiąże się z historią losu hrabiny Cosel , najsłynniejszej faworyty polskiego króla, Augusta II (Augusta Mocnego). Była ona tu więziona przez 49 lat , natomiast jej miejsce pochówku znajduje się w zamkowej kaplicy. Wystawa mieszcząca się w wieży Jana poświęcona jest jej życiu. Komin wulkaniczny góry zamkowej jest znaczącym  geologicznym pomnikiem przyrody. Zamkowa studnia mierzy 84 metry  i jest najgłębszą bazaltową studnią na świecie.  Z najwyższego punktu góry zamkowej, otwartej platformy wieży siedmioszczytowej, rozpościera się malownicza panorama.

Przejazd do Bastei nad Łabą - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej  Szwajcarii. Źródłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę , czyli ?baszta?, która wznosi się na wysokości 200 m nad taflą wody.
Rejs turystycznym statkiem po Łabie do twierdzy Königstein - jednej z najbardziej cennych pod względem architektonicznym i historycznym twierdz górskich Europy, wznoszącej się 247 m nad poziom Łaby. Podczas zwiedzania zobaczą Państwo m.in. zbrojownię, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152,5 m, Zamek Magdaleny i Fryderyka. Spacer wzdłuż murów obwodowych twierdzy z przepięknymi widokami na saską Szwajcarię.

Ok. 20:30 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.

CENA:90 ZŁ/OS

Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
biletów wstępu:
- Bastei nad Łabą 2 EUR/os
- Zamek Stolpen 7 EUR/os, 3 EUR/os 6 ? 15 r.ż., do 5 r.ż. bezpłatnie
- Twierdza Königstein  10 EUR/os, 7 EUR/os od 6 r.ż., uczniowie oraz studenci, do 6 r.ż. bezpłatnie
- Rejs po Łabie 11EUR/os, 7 EUR/os 6 ? 14 r.ż., uczniowie oraz studenci, do 6 r.ż.  oraz w urodziny bezpłatnie                       
W sumie ok. 29 EUR/os dorosłej