SZWAJCARIA SASKA VIP


SZWAJCARIA SASKA VIP

07:00
Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.  

?    Zwiedzanie historycznego klejnotu ? słynnego zamku Stolpen. Zamek wiąże się z historią losu hrabiny Cosel , najsłynniejszej faworyty polskiego króla, Augusta II (Augusta Mocnego). Była ona tu więziona przez 49 lat , natomiast jej miejsce pochówku znajduje się w zamkowej kaplicy. Wystawa mieszcząca się w wierzy Jana poświęcona jest jej życiu. Komin wulkaniczny góry zamkowej jest znaczącym  geologicznym pomnikiem przyrody. Zamkowa studnia mierzy 84 metry  i jest największą bazaltową studnią na świecie.  Z najwyższego punktu góry zamkowej, otwartej platformy wieży siedmiu szczytów, rozpościera się malownicza panorama.

?    Przejazd do Bastei nad Łabą ? formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej  Szwajcarii. Źródłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę , czyli ?baszta?, która wznosi się na wysokości 200 m nad taflą wody.

?    Zwiedzanie terenu byłego zamku Neurathen z jego wiszącymi mostami.

?    Czas wolny ok. 1 h

?    Twierdza Königstein ? jedna z najbardziej cennych pod względem architektonicznym i historycznym twierdz górskich Europy, wznosząca się 247 m nad poziom Łaby. Podczas zwiedzania zobaczą Państwo m.in. zbrojownię, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152,5 m, Zamek Magdaleny i Fryderyka.

Ok. 20:30 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.
*VIP- zwiedzanie w małej grupie do 8 osób, transport komfortowym busem, odbiór z miejsca zakwaterowania w Szklarskiej Porębie, elastyczny program zwiedzania.

CENA:  150 ZŁ/OS

Cena zawiera:

?    transport
?    usługę przewodnicką
?    ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
?    biletów wstępu
- Bastei nad Łabą 2 Euro/os
- Zamek Stolpen 6 eur/os, 3 Euro/os 6 ? 15 r.ż., do 5 r.ż. bezpłatnie
- Twierdza Königstein  10 Euro/os, 7 Euro/os od 6 r.ż., uczniowie oraz studenci, do 6 r.ż. bezpłatnie

W sumie ok. 18 Euro/os dorosłej