SZWAJCARIA SASKA VIP


08:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Zwiedzanie historycznego klejnotu - słynnego zamku Stolpen. Zamek wiąże się z historią losu hrabiny Cosel , najsłynniejszej faworyty polskiego króla, Augusta II (Augusta Mocnego). Była ona tu więziona przez 49 lat , natomiast jej miejsce pochówku znajduje się w zamkowej kaplicy. Wystawa mieszcząca się w wierzy Jana poświęcona jest jej życiu. Komin wulkaniczny góry zamkowej jest znaczącym  geologicznym pomnikiem przyrody. Zamkowa studnia mierzy 84 metry  i jest największą bazaltową studnią na świecie.  Z najwyższego punktu góry zamkowej, otwartej platformy wieży siedmiu szczytów, rozpościera się malownicza panorama.

Przejazd do Bastei nad Łabą - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej  Szwajcarii. Źródłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę , czyli baszta, która wznosi się na wysokości 200 m nad taflą wody.

Zwiedzanie terenu byłego zamku Neurathen z jego wiszącymi mostami.

Czas wolny ok. 1 godziny

Twierdza Königstein - jedna z najbardziej cennych pod względem architektonicznym i historycznym twierdz górskich Europy, wznosząca się 247 m nad poziom Łaby. Podczas zwiedzania zobaczą Państwo m.in. zbrojownię, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152,5 m, Zamek Magdaleny i Fryderyka.

Ok. 20:00 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).

*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.

*VIP- zwiedzanie w małej grupie do 8 osób, transport komfortowym busem, odbiór z miejsca zakwaterowania w Szklarskiej Porębie, elastyczny program zwiedzania.

Cena zawiera:
transport, usługę przewodnicką, ubezpieczenie zagraniczne KL i NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
biletów wstępu: Stolpen - 8 Eur/bilet normalny, młodzież od 17 r.ż. i studenci 7 Eur/os, dzieci 6-16 lat 1 Eur/os, dzieci do lat 5 bezpłatnie, Twierdza Koenigstein - 13 Eur/bilet normalny, uczniowie i studenci 10 Eur/os, dzieci do lat 6 bezpłatnie, Bastei nad Łabą - dla chętnych ok. 3 Eur/os