ZAMKI CZOCHA, FRYDLANT I ŁAŹNIE LIBVERDA VIP


 

08:00 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Przejazd do Zamku Czocha i zwiedzanie z przewodnikiem. 

Zamek Czocha powstał w połowie XIII wieku. Przez wieki był  przebudowywany przez zamieszkujące tu szlachetne rody rycerskie. W nocy z 17 na 18 sierpnia 1793 r. wielki pożar zamienił zamek w ruinę, kładąc kres jego świetności. Legendy, tajemnice, sala tortur (dodatkowo płatna), podziemne przejścia, podwójne ściany, korytarze i oczywiście Tajemnica Twierdzy Szyfrów - o tym wszystkim można usłyszeć od przewodnika.

Przejazd do Zamku Frydlant - najstarszego zamku w północnych Czechach. Trasa zwiedzania obejmuje dziedziniec zamkowy z sgraffitowymi dekoracjami oraz wnętrza zamkowe (sala rycerska, uniformy służby zamkowej, kolekcja broni, kancelaria zwierzchnictwa, unikatowa kolekcja fajek i inne), kaplica zamkowa św. Anny oraz wnętrza (pokoje hrabianki, łazienka, pokój dziecinny, pokoje hrabiego, salon reprezentacyjny, salon jadalny, kuchnia).

Czas wolny (ok. 1-1,5 godziny)

Przejazd do Łaźni Libverda -  małego uzdrowiska, położonego pośrodku Gór Izerskich na wysokości 424 m n.p.m., na granicy Republiki Czeskiej, Polski i Niemiec. Zarówno położenie u podnóża gór, jak i otaczające mieszane lasy sprawiają, że w uzdrowisku panuje charakterystyczny klimat.

18:00 Powrót do Szklarskiej Poręby. 

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 
*VIP- zwiedzanie w małej grupie do 8 osób, transport komfortowym busem, odbiór z miejsca zakwaterowania w Szklarskiej Porębie, elastyczny program zwiedzania.

Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW
ubezpieczenie krajowe NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
Zamkek Czocha 28 zł/os, 20 zł/os do 15 r.ż. i osoby niepełnosprawne
Zamkek Frydlant 180 CZK/os, 70 CZK/os 6 - 17 r.ż., 140 CZK/os studenci do 24 r.ż.i  dzieci do 6-17 lat, dzieci do lat 5 wstęp wolny