ŚWIERADÓW ZDRÓJ ZAMEK CZOCHA PILCHOWICE SIEDLĘCIN JELENIA GÓRA


08:45 wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Zakręt Śmierci - Na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą, a Świeradowem Zdrój, przejeżdżamy przez bardzo ostry i niebezpieczny zakręt (droga zatacza łuk prawie 1800). Wspaniały punkt widokowy z panoramą Karkonoszy.

Przyjazd do Świeradowa, miasta położonego w dolinie pomiędzy grzbietami Wysokim i Kamienickim Gór Izerskich. W 1793 r. stwierdzono lecznicze działania świeradowskich wód. Od 1899 r. kuracjusze przyjmowani są w nowym domu zdrojowym z największą w Sudetach halą spacerową.

Przejście do Domu Zdrojowego i degustacja wody.

Przyjazd do Zamku Czocha. Zwiedzanie wspaniałego, malowniczo położonego zamku o tajemniczej przeszłości. W 1793r. pożar zmienił go w ruinę. Świetność odzyskał na początku XX wieku, za sprawą kolekcjonera Ernesta von Gutschoffa. Podczas II Wojny Światowej Zamek Czocha służył eksperymentalnym badaniom dla celów obronnych. Czas zwiedzania ok. 1,5 godziny.

Przejazd do Pilchowic, spacer/zwiedzanie drugiej, co do wieku powstania i drugiej, co do wysokości (62 m) zapory wodnej w Polsce. W dużym kamiennym budynku usytuowanym u podnóża tamy mieści się elektrownia wodna.

Zwiedzanie czternastowiecznej wieży mieszkalnej w Siedlęcinie (jedna z największych tego typu w Europie). Wieża książęca została wzniesiona przy przeprawie przez Bóbr. Za jej fundatora uważa się Henryka I ? księcia jaworskiego.

Spacer po starówce w Jeleniej Górze: Rynek/Plac Ratuszowy, Kościół św. Erazma i Pankracego, baszta, cerkiew, Brama wojanowska, Kościół garnizonowy.

Czas wolny (ok. 1) np. obiad.

OK. 19:30 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 


Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:

Zwiedzanie zamku Czocha 40 zł/os, 30 zł/os bilet ulgowy, Wieża Książęca 10 zł/os, 8 zł/os bilet ulgowy

Degustacja wody w Świeradowie ok. 3 zł/kubek