SZWAJCARIA CZESKA


UWAGA !!! Z powodu pożaru w 2022 roku - przejście wąwozem Edmunda oraz spływ łódkami jest nieczynny do odwołania. W sezonie 2023 podczas wycieczki będzie dodatkowy punkt programu "Panska Skala" - formacja geologiczna składająca się z bazaltowych słupów pięcio i sześcioramiennych oraz jeżeli czas pozwoli miastczko Decin z historyczną starówką i Zamkiem.


08:45 wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Czeska Szwajcaria to najmłodszy Park Narodowy w Republice Czeskiej. Obszar ten znajduje się w miejscach, gdzie rzeka Łaba opuszcza Republikę Czeską. Nawiązuje on do Parku Narodowego Szwajcaria Saska po stronie niemieckiej.

Przejazd do Mezni Louki - spływ łódkami malowniczą doliną rzeki Kamienicy. Ten piękny zakątek, skomponowany przez naturę z wody, lasów i skał, obejrzeć można tylko przemieszczając się pieszo albo łodzią. 

Przejście malowniczą trasą do Prawczickiej Bramy - największa skalna brama Europy i prawdziwa ikona tego terenu. Ta formacja skalna stanowi symbol Czeskiej Szwajcarii i główny punkt wycieczek krajoznawczych. W skład kompleksu wchodzi kilka tarasów widokowych - jeden leży u podnóża Bramy Prawczickiej, natomiast pozostałe znajdują się na okolicznych skałach, o kilkadziesiąt metrów wyżej. Z wszystkich tarasów roztacza się przepiękny widok na wzniesienia Szwajcarii Czeskiej i Saskiej, jak również na bardziej odległe zakątki krainy.

Ok. 20:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 

Cena zawiera:
transport, usługę przewodnicką, ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera:
rezerwat: 95 Czk/os, 30 Czk/ dzieci 6-14 lat, studenci i emeryci, rezerwacji 4 miejsc z przodu autokaru (2 za kierowcą, 2 za przewodnikiem): płatne 15 zł/miejsce, kosztów wyżywienia i wydatków własnych.

PLAN RAMOWY WYCIECZKI

Podane godziny / daty są orientacyjne i z przyczyn niezależnych od Organizatora mogą ulec niewielkiej zmianie.

  • godz. 08:00 - wyjazd z Karpacza (przystanek Bachus)
  • godz. 08:20 - wyjazd z Jeleniej Góry - Cieplice (HT Cieplice, ul. Cervi 11)
  • godz. 08:45 - wyjazd ze Szklarskiej Poręby (PKS, ul. 1 Maja 1)
  • rozpoczęcie zwiedzania
  • spływ łódkami rzeką Kamienicą
  • czas wolny
  • wejście szklakiem na Pravcicką Bramę i punkty widokowe
  • powrót do Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry - Cieplice i Karpacza