SZWAJCARIA SASKA


07:45 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

Przejazd do Bastei nad Łabą - formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej  Szwajcarii. Źródłem nazwy jest wąska skała najdalej wysunięta nad Łabę , czyli baszta, która wznosi się na wysokości 200 m nad taflą wody. Zwiedzanie terenu byłego zamku Neurathen z jego wiszącymi mostami.

Twierdza Königstein - jedna z najbardziej cennych pod względem architektonicznym i historycznym twierdz górskich Europy, wznosząca się 247 m nad poziom Łaby. Podczas zwiedzania zobaczą Państwo m.in. zbrojownię, budynek studzienny ze studnią o głębokości 152,5 m, Zamek Magdaleny i Fryderyka.


Pałac i Park Pillnitz ? pałac w japońskim stylu, zbudowany jako letnia rezydencja Wettynów. Największe na świecie drzewko kameliowe!

Czas wolny ok. 1 godziny

Ok. 20:30 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura.


Cena zawiera:
transport
usługę przewodnicką
ubezpieczenie zagraniczne KL, NNW

Cena nie zawiera biletów wstępu:
Koenigstein 10 Eur/os/ bilet grupowy dzieci do lat 6 bezpłatnie; Bastei 2,5 Eur/os, Ogrody w Pilnitz 2,5 Eur/os bilet grupowy, w sumie ok. 12 Eur/osobę