CZESKI RAJ Z BOŻKOWSKĄ JASKINIĄ


08:45 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.    

Bożkowska Dolomitowa Jaskinia - wyjątkowy kompleks jaskiń, w którym mieści się największe, podziemne jezioro w Czechach. Labirynt korytarzy zdobi szata naciekowa i charakterystyczne kwarcowe ławy, gzymsy i listwy. Jaskinie formowały się przez tysiące lat w wyniku stopniowego rozpuszczania się wapiennego dolomitu w lekko kwaśnej wodzie, która wypełniała podziemne wnęki.

Ruiny Zamku Trosky - symbol Czeskiego Raju. Zamek usytuowany został na trudno dostępnym wysokim wierzchołku dawnego bazaltowego komina wulkanicznego.  Charakterystycznym elementem zamku są połączone grubym murem wyrastające z bazaltowej skały dwie okazałe wieże. Pierwsza z nich mierzy 57 metrów i nazywana jest potocznie Panna, zaś druga (mniejsza) 47 metrowa, o bardziej przysadzista określana jest mianem Baba.  Z murów zamku rozpościera się malowniczy widok na cały Czeski Raj, Karkonosze oraz Średniogórze Czeskie i Grzbiet Jeśtedski. 

Prachowskie Skały - to jedno z najokazalszych i najpiękniejszych skalnych miast jakie można spotkać na terenie Republiki Czeskiej. Na terenie skalnego miasta napotkać można liczne rozpadliny, parowy, jary, wieże, skalne filary czy malownicze punkty widokowe. 

Czas wolny ok. 1 godziny

Ok. 18:00 Powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 

Cena zawiera:
transport, usługę przewodnicką, ubezpieczenie zagraniczne KL i NNW

Cena nie zawiera:
Bozkovskie Jaskinie 200 CZK/os, 160 CZK/seniorzy 65+, uczniowie i studenci do 26 lat, 100 CZK/dzieci 6 - 15 lat; Prachovskie Skały 120 CZK/os, 80 CZK/os (dzieci 3-5 lat, studenci do 26 lat i seniorzy +65), dzieci do lat 2 bezpłatnie, Ruiny Zamku Trosky 160 CZK/os, 130 CZK/os (seniorzy+65 i młodzież 18-24 lata), 50 CZK/ dzieci 6-17 lat, dzieci do 5 r.ż. bezpłatnie, wyżywienia i wydatków własnych, rezerwacji 4 miejsc z przodu autokaru (2 za kierowcą, 2 za przewodnikiem): płatne 15 zł/miejsce

PLAN RAMOWY WYCIECZKI

Podane godziny / daty są orientacyjne i z przyczyn niezależnych od Organizatora mogą ulec niewielkiej zmianie.

  • godz. 08:00 - wyjazd z Karpacza (przystanek Bachus)
  • godz. 08:20 - wyjazd z Jeleniej Góry - Cieplice (HT Cieplice, ul. Cervi 11)
  • godz. 08:45 - wyjazd ze Szklarskiej Poręby (PKS, ul. 1 Maja 1)
  • godz. 09:00 - przejazd przez Jakuszyce i Harrachov
  • zwiedzanie Bożkovskich Dolomitowych Jaskin
  • zwiedzanie Zamku Trosky
  • zwiedzanie Prachovskich Skał
  • czas wolny
  • powrót do Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry - Cieplice i Karpacza