SKALNE MIASTO


08:00 wyjazd ze Szklarskiej Poręby.

UWAGA:
w przypadku braku potwierdzenia rezerwacji z rezerwatu w Adrspachu, wejście do Skalnego Miasta odbędzie się od strony Teplic przez Wilczy Wąwóz.

Zwiedzanie czeskiego Adrspachu - przepięknego, unikalnego Skalnego Miasta. Formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. 100 metrowe skalne ściany sprawiają często monumentalne wrażenie. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością oraz górne jeziorko gdzie ciekawą atrakcją jest przepływ wieloosobowymi tratwami turystycznymi. Podczas spływu będziecie Państwo pod opieką nie tylko naszego doskonałego przewodnika, ale również doświadczonego flisaka, który opowie Państwu ciekawe anegdoty o jeziorku.

Czas wolny ok. 1 godziny

Ok. 18:00 powrót do Szklarskiej Poręby.

*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport).

Cena zawiera:
transport, opiekę przewodnika, ubezpieczenie zagraniczne KL i NNW (10 000 EUR i 7 000 PLN)

Cena nie zawiera:

biletów wstępu: 200 CZK/osoba dorosłą, 170 CZK/ dzieci od 3-15 roku życia oraz studenc i seniorzy +65, dzieci do lat 3 bezpłatnie, bilet rodzinny (2+2 dzieci od 3 do 15 lat) 580 CZK; Łódka 100 CZK/os lub 50 czk/os dzieci, kosztów wyżywienia i własnych wydatków, opłaty za rezerwację 4 miejsc z przodu autokaru (2 za kierowcą i 2 za przewodnikiem): 15 zł/miejsce

PLAN RAMOWY WYCIECZKI

Podane godziny / daty są orientacyjne i z przyczyn niezależnych od Organizatora mogą ulec niewielkiej zmianie.

  • godz. 08:00 - wyjazd ze Szklarskiej Poręby (PKS, ul. 1 Maja 1)
  • godz. 08:20 - wyjazd z Jeleniej Góry - Cieplice (HT Cieplice, ul. Cervi 11)
  • godz. 09:00 - wyjazd z Karpacza (przystanek Bachus)
  • godz. 10:00 - przejazd przez granicę
  • godz. 10:30 - przyjazd do miejscowości Adrspach - rozpoczęcie zwiedzania
  • czas wolny
  • wyjazd do Polski
  • powrót do Karpacza, Jeleniej Góry - Cieplice i Szklarskiej Poręby