DWA DNI W PRADZE


PRAGA II DNI

 

Dzień I


06:45 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby.


Przejazd do Pragi, stolicy Republiki Czeskiej, jednego z najpiękniejszych miast w Europie jak i na świecie. We wspaniale zachowanym historycznym centrum, od 1992r. zapisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajdą Państwo ślady jedenastu wieków historii. 

Hradczany - dawna siedziba czeskich władców a obecnie prezydenta.

Uroczysta zmiana warty gwardzistów przed Zamkiem Praskim.

Gotycka Katedra św. Wita.

Mała Strana - dziś jest to dzielnica wspaniałych pałaców i ogrodów najbogatszych rodów w Czechach, z najokazalszą siedzibą Albrechta Wallensteina, ale także artystów i cyganerii artystycznej, z niezliczoną ilością knajpek, restauracji i sklepików.

Most Karola - bez wątpienia najsłynniejszy i najliczniej odwiedzany praski zabytek.

Rynek Starego Miasta z Ratuszem i zegarem astronomicznym Orloy.

Ok. 16:30 obiad w lokalnej restauracji.

Ok. 18:00 zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorny rejs po Wełtawie.

Dzień II


08:00 śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Wyszechrad (kosciół św. Piotra i Pawła, najstarsza w pradze romańska rotunda św. Marcina, budynek kapituły kolegiackiej, kolumna diabła oraz wyszechradzki cmentarz)

Stare Żydowskie Miasto (Josefov) - ulica Paryska, synagogi, stary żydowski cmentarz.

Ok. 15:00 obiad w lokalnej restauracji

Ok. 16:30 wyjazd do Polski.

Ok. 21:00 przyjazd do Szklarskiej Poręby.*Każdy uczestnik wycieczki  powinien posiadać dokument tożsamości, uprawniający do pobytu za granicą RP (dowód osobisty lub paszport). 
*Godziny określone w wycieczce są orientacyjne, kolejność zwiedzanych  obiektów lub program wycieczki może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. 

CENA:410 ZŁ/OS


Cena zawiera: transport komfortowym autokarem, opiekę przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, opłaty drogowe i parkingowe, zakwaterowanie ze śniadaniem w hotelu ** lub *** w Pradze (pokoje 2,3 osobowe), obiad w Pradze x 2, wieczorny rejs po Wełtawie.

Cena nie zawiera: wydatków własnych uczestników, dopłaty do pokoju 1 osobowego 50 zł